Zrozumieć adresy IP i jak znaleźć swój adres IP

Adres IP to po prostu numer, który identyfikuje urządzenie w sieci. Twój komputer, telefon, iPod, routera , TV, drukarki, a nawet inteligentna lodówka ma adres IP, jeśli jest prawidłowo podłączony do sieci.

Choć jest to całkiem możliwe, że nigdy nie trzeba znać adres IP dowolnego urządzenia, wiedząc o tym podczas konfigurowania niektórych konfiguracjach sieciowych, może być przydatna zalogowaniu się do routera , rozwiązywanie problemów sieciowych, albo przy użyciu jakiegoś  oprogramowania do zdalnego dostępu .

Dlaczego adresy IP są ważne

Adres IP to jedyny sposób urządzenie może komunikować się z innymi urządzeniami w sieci. Podobnie jak w jaki sposób nie można wysyłać ani odbierać wiadomości e-mail bez adresu e-mail, lub jak dostarczanie paczek do domu byłoby trudne bez adresu fizycznego, urządzenie w sieci nie można zidentyfikować bez adresu IP.

Mając to na uwadze powyższe, adres IP urządzenia jest tak ważne, że ma dwa urządzenia korzystają z tego samego, to nie, nie w świat sieci. Jeśli ten sam adres IP jest przypisany do wielu urządzeń, masz to, co nazywa się konflikt adresów IP , a jeden lub wszystkie z tych urządzeń nie będzie działać prawidłowo.

Publiczne i prywatne adresy IP

Adres IP przypisany do sieci domowej przez ISP nazywa twój publiczny adres IP . Jest to adres IP większość ludzi jest zainteresowany wiedząc, ponieważ jest to adres, który pozwala całego domu i wszystkich jego urządzeń, komunikować się ze światem zewnętrznym (np stronach internetowych dostępu).

Drugi typ nazywa swój prywatny adres IP . Jest to adres, że urządzenia w sieci domowej są przypisane. Dokładniej, urządzenia, które istnieją za  routerem, które nie są bezpośrednio podłączone do publicznego Internetu. W tym celu należałoby telefon (jeśli to Wi-Fi), laptopa, router, itp

Powtórzyć, Twój prywatny adres IP jest przypisany do jednego urządzeniami w domu, jak laptopów, komputerów stacjonarnych i innych urządzeń przewodowych lub bezprzewodowych. Publiczny adres IP jest tym, który „siedzi” między prywatnymi urządzeniami i publicznego Internetu. Jest to jeden adres, że wszystkie urządzenia prywatnych w celu dotarcia do Internetu.

Jak te adresy IP mogą ze sobą współpracować

Teraz, jeśli jesteś za routerem, jak jesteś na Lifewire, używasz prywatnego adresu IP. Jednak z punktu widzenia Lifewire jest, wydaje się, jakby używasz publiczny adres IP, i to prawda.

To dlatego, że prywatne adresy IP mogą pracować tylko za routerem. Router interpretuje żądania dostępu do stron internetowych, a następnie łączy się z internetem przy użyciu publicznego adresu IP. Jest to prawdziwe w odniesieniu do każdego wniosku można zrobić za pomocą routera.

Czy to podczas uzyskiwania dostępu do Google, YouTube, Amazon itd każde urządzenie za routerem używa prywatnego adresu IP, aby dotrzeć do routera, po którym router wykorzystuje swój publiczny adres IP, aby dotrzeć do internetu.

Dynamiczne i statyczne adresy IP

Dynamiczny adres IP to po prostu adres IP, który zmienia. Przeciwieństwem jest niezmienny, statyczny adres IP . Te adresy IP są wykorzystywane do różnych celów w różnych scenariuszach.

W domu, jeśli sieć ma DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol), ustanowiony, to służąc z dynamicznych adresów IP z puli dostępnych adresów. To samo pojęcie odnosi się z dostawcami usług internetowych, które zazwyczaj dają się zmienia adresy IP dla swoich abonentów.

Statyczny adres IP jest przydatna, gdy właściciel urządzenia woleliby mieć adres IP, które mogą być pewni, nigdy nie zmieni. Ten typ adresu jest przydatna jeśli służąc swoją stronę WWW, ponieważ nie będą chcieli adres stale zmieniać i muszą być aktualizowane w systemie DNS .

Jest to także wspólne dla sieci domowych mają prywatne adresy IP, które są statyczne, jak, czy dany komputer działa jako serwer plików lub zostały określone porty otwarte dla niektórych rodzajów komunikacji, jak z tym, co jest wspólne dla serwerów FTP.

Generalnie publiczne adresy IP dla użytkowników domowych są zwykle dynamiczny, ponieważ nie ma potrzeby, aby dodatkowo zapłacić, żeby nigdy nie zmieniający się adres IP. Statyczne adresy IP są zwykle używane tylko do serwerów internetowych lub dużych firm, które mają serwery VPN skonfigurować.

Co do prywatnych adresów IP, DHCP jest typowa konfiguracja, w którym to przypadku komputerów stacjonarnych, laptopów i innych urządzeń domowych może po prostu nowy adres IP, gdy jest to konieczne. Ponownie jednak, statyczny adres IP może być odpowiednie dla prywatnych adresów IP, jeśli o stałej adres jest przydatna.

Jaki jest mój adres IP?

Jeden szybki sposób odnaleźć swój publiczny adres IP jest z IP Chicken . Wystarczy otworzyć tę stronę internetową, aby zobaczyć swój adres IP. Zauważ, że jeśli używasz proxy lub VPN, adres IP, który pojawia się nie będzie twój „prawdziwy” adres.

Ipconfig narzędzie jest najczęstszym sposobem, aby znaleźć swój prywatny adres IP w systemie Windows, podobnie jak z laptopa lub komputera stacjonarnego. Odbywa się to za pośrednictwem wiersza polecenia .

Uwaga:  Patrz  Jak znaleźć adres IP  dla konkretnych wskazówek na znalezieniu swój publiczny adres IP lub swój prywatny adres IP, w tym, czy adres routera telefonu, komputera.

Można również znaleźć adres IP swojej stronie (lub czyjejkolwiek stronie) z polecenia ping . Jest to również osiągnąć poprzez wiersz polecenia. Wystarczy wpisać ping lifewire.com , zastępując  lifewire.com  z danej witryny.

Powodów może trzeba znać adres IP

Jest mało prawdopodobne, że trzeba znać adresu IP na zasadzie z dnia na dzień, ale są pewne prowadnice Rozwiązywanie problemów i konfiguracji sieci, które wymagają adresu IP, czy to Twój jeden publiczny lub prywatny.

Oto kilka wskazówek, rozwiązywania problemów, aby pamiętać, jeśli chodzi o adresie IP:

  • Urządzenie, które pokazuje adres 0.0.0.0  udało się otrzymać dynamiczny adres z serwera DHCP, posiada bezprzewodowy radiowy wyłączony lub nie został przydzielony statyczny adres IP
  • Komputer z systemem Windows, który pokazuje adresy zaczynające się na 169.254 został skonfigurowany przez  APIPA  ze względu na lokalny serwer DHCP jest niedostępny
  • Jeśli konflikt adresów IP jest podejrzany w sieci, kontrolowanie wartości adres każdego urządzenia potrzebne do określenia, które używają tych samych,
  • Urządzenia wskazujące adresu poza zakres adresów sieci lokalnej generalnie wskazuje na urządzenie mobilne, które nie powiodło się, aby zwolnić jego adres otrzymany z innej sieci Wiązało się wcześniej
  • Określania adresu IP wyjaśnia również, czy dana sieć obsługuje IPv4 i / lub IPv6
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*