VPN Błąd 800 – dlaczego występuje i co można zrobić

Częstym problemem napotkanych podczas pracy z  wirtualnymi sieciami prywatnymi  jest błąd VPN 800 – „ Nie można ustanowić połączenia VPN .” Niestety ten kod błędu nie wyjaśnia, dlaczego połączenie jest faktycznie zawodzi.

Co powoduje błąd 800 VPN

Ten problem występuje, gdy próbuje nawiązać nowe połączenie z serwerem VPN. To oznacza, że ​​wiadomości wysyłane przez klienta VPN nie udaje się nawiązać połączenia z serwerem.

Istnieje wiele możliwych przyczyn tych awarii połączeń w tym:

  • urządzenie klient traci połączenie do sieci lokalnej
  • użytkownik podano nieprawidłową nazwę lub adres serwera VPN
  • zapora sieciowa nie blokuje ruchu VPN

Jak rozwiązać błąd 800 VPN

Sprawdź następujące elementy w celu rozwiązania ewentualnych przyczyn tego niepowodzenia:

  1. Jest  połączenie sieciowe  pomiędzy klientem a serwerem działa poprawnie? Można próbować  pingować  serwer, jeśli nie masz pewności, chociaż serwery VPN można skonfigurować tak, aby ignorować  ICMP  żądania. Ponowna próba połączenia po odczekaniu minutę lub dwie, może pomóc wykluczyć sporadyczne awarie sieci. Próba połączenia z innym urządzeniem klienckim może również pomóc wskazać, czy problem z łącznością jest specyficzne dla jednego klienta lub jeśli jest to powszechny problem.
  2. Używasz poprawnej VPN nazwę serwera lub adres? Nazwa użytkownik wprowadzi po stronie klienta musi być zgodna z nazwą serwera ustanowiony przez administratora sieci VPN. Biorąc pod uwagę wybór, użytkownicy mogą zdecydować się na określenie adresu IP zamiast nazwy. To nawet bardziej powszechne błędnie adres niż nazwa, jednak. Serwery VPN może również ich adres IP zmieniło od czasu do czasu, zwłaszcza na  DHCP  sieci.
  1. Czy zapora blokuje połączenia VPN? Aby ustalić, czy zapora jest wyzwalanie klient VPN błąd 800, tymczasowo wyłącz go i ponowić połączenie. Awarie związane firewall-wskazywać na konieczność aktualizacji konfiguracji zapory z dodatkowych ustawień specyficznych dla  numerów portów  VPN na tej sieci nie stosując (zwykle port TCP 1723 i port IP 47 dla systemu Microsoft Windows VPN). Administratorzy sieci domowej normalnie wykonywać te zmiany na router .
  1. Czy serwer ma zbyt wielu klientów już podłączony (czyli przekroczenie limitu połączeń VPN serwer)? Limity połączeń różnią się w zależności od tego jak serwer jest skonfigurowany, ale w porównaniu do innych możliwości, jest to  niczym niezwykłym problemem .

Kody błędów związanych z VPN

Kilka innych rodzajów awarii sieci wirtualnych może zdarzyć się, że wydają się być podobne do błędu VPN 800:

Błąd 619: Połączenie z komputerem zdalnym nie można było ustalić, więc port używany do tego połączenia został zamknięty.

Ten błąd wskazuje, że klient był w stanie połączyć się z serwerem, ale nadal w stanie zakończyć proces połączenia.

Rating: 3.0. From 2 votes.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*