VPN Błąd 619 – dlaczego występuje i co można zrobić

Jednym z najczęstszych problemów widzianych podczas pracy z Microsoft Windows opartych wirtualnej sieci prywatnej jest błąd VPN 619 – „ Połączenie z komputerem zdalnym nie udało się ustalić .” W przypadku niektórych starszych serwerów VPN, komunikat o błędzie mówi „ Port został rozłączony ”. zamiast.

Co powoduje błąd 619 VPN

Ten problem występuje, albo gdy próbuje nawiązać  nowe połączenie do sieci VPN  serwer lub gdy nagle odłączony od aktywnej sesji VPN.

 Klient VPN w systemie Windows rozpocznie proces połączenia, a następnie wstrzymać zazwyczaj na etapie „Weryfikacja nazwy użytkownika i hasła” przez kilka sekund zanim pojawi się komunikat 619.

Różne typy klientów VPN może wystąpić ten błąd, włączając te, które są uruchamiane za pomocą  PPTP – Point to Point Tunneling Protocol .

Jak rozwiązać błąd 619 VPN

Spróbuj wykonać następujące czynności, aby rozwiązać problemy z połączeniem, które powodują ten błąd:

  1. Jeśli dwóch lub więcej klientów VPN są zainstalowane na komputerze, upewnij się tylko jeden działa w celu uniknięcia konfliktów. Sprawdzić zarówno do uruchamiania aplikacji , a także dla usług systemu Windows. Uruchom ponownie komputer, jeśli to konieczne, aby zapewnić wszystkie inne aplikacje zostały zatrzymane.
  2. Zapory i programy antywirusowe mogą być uruchomione które zablokują dostęp do portów VPN. Tymczasowo wyłącz je rozwiązywać.
  3. Spróbować innych standardowych napraw i czynności rozwiązywania problemu – uruchom ponownie komputer kliencki, należy usunąć i ponownie zainstalować ustawienia konfiguracji klienta VPN i znaleźć innych, którzy mają konfiguracje robocze do porównania różnic konfiguracyjnych sieci. Przejściowe problemy z łącznością może powodować ten błąd się pojawić jeden raz, ale wtedy nie pojawi się ponownie, gdy użytkownik uruchomi się ponownie ich klienta.

Kody błędów związanych z VPN

Kilka innych rodzajów awarii sieci wirtualnych może zdarzyć się, że wydają się być podobne do błędu VPN 619:

„Wystąpił wewnętrzny błąd uwierzytelniania” (błąd 645)

Błąd VPN 645 wystąpił na przestarzałych wersjach systemu Windows (w tym Windows XP), gdy problemy z nazwy użytkownika i / lub hasło uniemożliwiają logowanie.

Użytkownicy najczęściej wywołane ten błąd wprowadzając błędne hasło na kliencie, lub po włączeniu szyfrowania hasła.

„Błąd 800:. Nie można ustanowić połączenia VPN serwer VPN może być nieosiągalny lub parametry zabezpieczeń nie może być poprawnie skonfigurowany do połączenia”

Błąd VPN 800  wskazuje, że klient nie jest w stanie dotrzeć do docelowego serwera VPN w sieci. W przeciwieństwie do tego, błąd 619 pojawia się dopiero wtedy, gdy klient dotrze do serwera i próbuje zakończyć proces połączenia. Użytkownicy mogą wywołać ten błąd, podając niepoprawną nazwę serwera VPN, na przykład.

„Błąd 809: Połączenie sieciowe między komputerem a serwerem VPN nie można ustalić, ponieważ zdalny serwer nie odpowiada”

Klienci o wadzie VPN 809, jeśli ich próby komunikowania się z serwerem są nieudane i przekraczają limit czasowy dla konfiguracji połączenia VPN w systemie Windows.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*