Router ma dwa adresy IP, które są łatwe do znalezienia

A w domu router zarządza dwa adresy IP – jeden jest jego własny prywatny adres w sieci lokalnej , a drugi jest zewnętrzny, publiczny adres IP , który jest używany do komunikacji z zewnętrznymi sieciami w Internecie.

Można znaleźć zarówno tych adresów IP routera szereg sposobów w ramach systemu operacyjnego, ale to, co jest wyjaśnione poniżej, jak korzystać z routera do ich ustalenia.

Jak znaleźć routera zewnętrznego adresu IP

Adres okładzina zewnętrzna zarządzana przez router jest ustawiony, gdy łączy się z dostawcą usług internetowych z modemu szerokopasmowego .

Adres ten może być postrzegany z internetowych usług wyszukiwania IP jak IP kurczak , ale także od wewnątrz samego routera.

Jest to podobny proces z innymi producentami, ale na routerach Linksys, na przykład, można zobaczyć publiczny adres IP poprzez stanu stronie pod internetowym sekcji. Routery NETGEAR może wywołać ten adres z adresem internetowym IP Port  i mieć go na liście w  Stanu Konserwacja> Router  ekranie.

Jak znaleźć routera lokalny adres IP

routery domowe mają ich lokalny adres ustawiony domyślnie, prywatny numer adresu IP. Jest to zazwyczaj ten sam adres dla pozostałych modeli od tego producenta, a to może być postrzegane w dokumentacji producenta.

Można również sprawdzić ten adres IP w ustawieniach routera. Na przykład, większość routerów Linksys listy prywatny adres w  > Basic Setup Ustawienia  ekranu, zwany  lokalny adres IP . Router NETGEAR może nazwać to adres IP bramy  od  stanu Konserwacja> Router  stronie.

Oto domyślne lokalne adresy IP dla niektórych z najbardziej popularnych marek routerów:

  • Linksys routerów zwykle używają 192.168.1.1 dla domyślnego adresu wewnętrznego
  • D-Link i NETGEAR routery są najczęściej ustawione na 192.168.0.1
  • Cisco routery są często 192.168.10.2, 192.168.1.254 lub 192.168.1.1
  • Niektóre Belkin routery i SMC używać 192.168.2.1
  • Routery US Robotics używać 192.168.123.254

Administratorzy mają możliwość zmiany tego adresu IP podczas instalacji routera lub w dowolnym późniejszym czasie w konsoli administracyjnej routera.

W przeciwieństwie do innych adresów IP w sieciach domowych, które zazwyczaj zmieniają się okresowo, prywatny adres IP routera pozostaje statyczne (stałe), chyba że ktoś ręcznie zmienia go.

Wskazówka:  Istnieje również wiele sposobów, aby znaleźć lokalny adres IP routera w systemach operacyjnych Windows, Mac i Linux, jeśli nie chcesz spojrzeć na samego routera. Można to zrobić poprzez  znalezienie adres bramy domyślnej .

Więcej informacji na temat adresów IP

Publiczny adres IP w sieci domowej prawdopodobnie okresowo zmieniać, ponieważ ISP przypisuje adresy dynamiczne dla większości klientów, które zmieniają się w czasie, jak są one re przydziela ze swojej puli adresowej.

Powyższe wyjaśnienia dotyczą tradycyjnych adresowania IPv4 najczęściej stosowane w sieciach. Nowsza IPv6 wykorzystuje inny system numeracji dla swoich adresów IP (choć stosuje podobne koncepcje).

W sieciach korporacyjnych, usługi w oparciu o sieć Discovery Simple Network Management Protocol (SNMP) może automatycznie ustalić adresy IP routerów i wiele innych urządzeń sieciowych.

No votes yet.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*