Jak zmienić swój adres IP

Zmiana publicznych adresów IP

Adresy IP używane do dostępu do Internetu są kontrolowane przez dostawców usług internetowych (ISP) .

Nie jest łatwo zmienić je, zwłaszcza jeśli chcesz to zrobić szybko.

Niektóre usługi internetowe przydzielony  statyczny adres IP . Aby zmienić statyczny adres IP, należy skontaktować się z dostawcą usług internetowych i pracować z ich wsparcia technicznego, aby je przypisać nowy.

Większość usług internetowych, jednak wykorzystywać dynamiczne adresy IP przypisane przez DHCP . Polityka usługodawców dyktować, jak zmienić te. Jeśli komputer jest bezpośrednio podłączony do Internetu, można próbować zwolnić i odnowić adres za pomocą ipconfig lub podobnego narzędzia. Skonsultować się z ISP wsparcie techniczne szczegóły. Często trzeba będzie odłączyć modem z Internetu przez długi czas (wiele godzin lub kilka dni) przed dostawcy przypisze inny dynamiczny adres IP.

Zapisywanie się do anonimowej usługi VPN  umożliwia dostęp do alternatywnych adresów IP łonowych obok jednego twoje pierwotne oferty dostawcy Internetu.

Zmiana prywatnych adresów IP

Łatwiej jest zmienić  prywatne adresy IP używane wewnętrznie na swojej sieci lokalnej . W przypadku korzystania z adresowania statycznego można bezpośrednio ustawić nowy adres IP na urządzeniu.

W przypadku korzystania z dynamicznych adresów dostarczonych za pośrednictwem routera , masz kilka możliwości:

  • zwolnić i odnowić adres DHCP na kliencie
  • skonfigurować router (lub inny serwer DHCP), aby użyć innego zakresu adresów IP (i aktualizować zajęcie na innych urządzeniach sieciowych odpowiednio)
  • zmienić jedno lub więcej urządzeń w sieci z dynamicznym do adresowania statycznego. Można mieszać klientów statyczne i dynamiczne w tej samej sieci, tak długo, jak można uniknąć za pomocą statycznych adresów IP z zakresu liczbowego, w którym serwer DHCP jest prawdopodobne, aby wydać swoje adresy.

Dlaczego zmienić swój adres IP?

Niektórzy ludzie zmieniają się publiczny adres IP  , aby uniknąć zakazów lub ograniczeń internetowych lokalizacji obwodnicy kraj niektórych witrynach miejsce na ich treści wideo. Strony internetowe mogą blokować osoby albo ich adresu IP lub nazwy konta użytkownika. (Zauważ, że zmiana adresu IP nie będzie miało wpływu w tym drugim przypadku).

Dodatkowo, ISP może przydzielić ci nieprawidłowy adres powodu jakiejś usterki technicznej w ich wyposażenia. To jest inny (bardziej uzasadnione) powód, aby zmienić swój publiczny adres IP.

Zmiana prywatny adres IP nie jest w ogóle pomóc w kwestiach adres internetowy. Jednak zmiany tych sens w kilku sytuacjach:

  • Jeśli przypadkowo skonfigurowany nieprawidłowy adres, takich jak statyczny adres IP w niewłaściwym zakresie numerycznym
  • w przypadku korzystania z routera, który jest niesprawny zapewniając złe adresy, takie jak jeden już używany przez inny komputer w sieci
  • w przypadku instalacji nowego routera i ponownej konfiguracji sieci domowej, aby wykorzystać swoją domyślną IP zakres adresów

Wybór adresu IP nie wpływa na wydajność sieci w jakikolwiek znaczący sposób.

No votes yet.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*