Jak rozwiązać typowe problemy VPN

Do zdalnego pracownika lub telecommuter, nie mając VPN połączenie z urzędu może być prawie tak źle, jak nie mając połączenia z Internetem w ogóle. Jeśli masz problemy z konfiguracją lub podłączenia do firmowej sieci VPN, oto kilka rzeczy, które można spróbować na własną rękę przed werbowanie działem IT swojej firmy za ich pomocą. (Również kwestie VPN wydają się być po stronie klienta zamiast sieci firmowej, choć nie jest to niespotykane albo.) Pamiętaj, aby tylko spróbować ustawienia / zmiany są wygodne i polegać na wsparciu IT swojej firmy do innych usterek ,

Dokładnie sprawdź ustawienia VPN

Dział IT Twój pracodawca będzie ci z instrukcji i informacji logowania do sieci VPN i ewentualnie oprogramowanie klienckie do zainstalowania. Upewnij się, że ustawienia konfiguracyjne są wprowadzane dokładnie określony; ponownie wprowadzić dane logowania na wszelki wypadek.

Jeśli używasz smartfona, sprawdź te wskazówki do podłączenia do sieci VPN na Androida .

Upewnij się, że masz połączenie z Internetem

Uruchamiamy przeglądarkę i spróbuj odwiedzić kilka różnych miejsc, aby upewnić się, że dostęp do Internetu jest naprawdę działa. Jeśli jesteś w sieci bezprzewodowej i masz połączenie z Internetem lub sygnalizować problemy wytrzymałościowe, trzeba najpierw rozwiązać problemy z połączeniem bezprzewodowym , zanim będzie można korzystać z połączenia VPN.

Jeśli VPN jest oparty na przeglądarce, używać odpowiedniego, zaktualizowaną przeglądarkę

VPN SSL i niektóre Zdalny dostęp rozwiązania działają tylko na przeglądarce (zamiast wymagające oprogramowanie klienckie), ale często działają tylko z niektórymi przeglądarkami (zwykle, Internet Explorer).

Upewnij się, że używasz przeglądarki obsługiwanego przez danego typu VPN, sprawdzanie dostępności aktualizacji przeglądarki, i uważaj na wszelkich powiadomień w oknie przeglądarki, które mogą wymagać uwagę przed umożliwiając podłączenie (np kontrolek Active X).

Sprawdź, czy problem jest z sieci domowej

Jeśli używasz laptopa, odwiedzić Darmowe Wi-Fi i spróbuj VPN stamtąd.

Jeśli jesteś w stanie korzystać z sieci VPN za pośrednictwem sieci hotspot za problem leży gdzieś w sieci domowej. Następnego Kilka wskazówek może pomóc rozwiązać ewentualne ustawienia sieci domowej, które mogą powodować problemy z VPN.

Sprawdź, czy podsieci IP sieci domowej jest taka sama jak sieci firmowej

VPN nie będzie działać, jeśli w domu komputer wydaje się być lokalnie podłączone do zdalnego biura – czyli jeśli adres IP jest w tym samym zakresie grupowania cyfr adresu IP ( podsieci IP ), który używa sieci firmowej. Przykładem tego jest, jeśli adres IP komputera jest 192.168.1. [1-255] i firmowej sieci korzysta również 192.168.1. [1-255] adresowania.

Jeśli nie wiesz, podsieć IP swojej firmy, musisz skontaktować się z działem IT, aby dowiedzieć się. Aby znaleźć adres IP komputera w systemie Windows, przejdź do Uruchom > Uruchom … i wpisz cmd , aby uruchomić okno poleceń. W tym oknie, wpisz ipconfig / all i naciśnij Enter. Spójrz na karcie sieciowej i sprawdź „Adres IP” pole.

Aby rozwiązać sytuację, w której sieć domowa podsieci IP jest taki sam jak podsieci spółki, trzeba dokonać pewnych zmian w ustawieniach routera gospodarzy. Przejdź do strony konfiguracji routera (sprawdź w instrukcji obsługi URL-administracji) i zmienić adres IP routera tak, że pierwsze trzy bloki liczb w adresie IP różnią się od podsieci sieci firmowej za np 192,168. 2 .1.

Również znaleźć ustawienia serwera DHCP i zmienić go tak, router przydziela adresy IP klientom w 192.168. 2 0,2 do 192.168. 2 0,255 zakres adresów.

Upewnij się, że router obsługuje VPN domu

Niektóre routery nie obsługują VPN passthrough (funkcja w routerze, który umożliwia ruch, aby przejść swobodnie przez do Internetu) i / lub protokołów, które są niezbędne dla niektórych typów VPN do pracy. Przy zakupie nowego routera, należy sprawdzić, czy jest on oznaczony jako wsparcie VPN.

Jeśli masz problemy z połączeniem VPN z obecnym routerze, nie szukaj internetowej na konkretnej marki i modelu routera plus słowo „VPN”, aby sprawdzić, czy istnieją doniesienia o nim nie pracuje z VPN – a jeśli istnieją poprawki.

producent routera może oferować uaktualnienia oprogramowania sprzętowego, które mogą włączyć obsługę VPN. Jeśli nie, być może trzeba dostać nowy router w domu, lecz skontaktować się z personelem pomocy technicznej swojej firmy najpierw uzyskać więcej porad.

Włącz VPN PASSTHROUGH i VPN portów i protokołów

W sieci domowej, sprawdź ustawienia routera i konfiguracji zapory osobistej dla tych opcji:

  • VPN Passthrough : Nie może być opcja, zazwyczaj w ustawieniach bezpieczeństwa, aby umożliwić IPSec lub PPTP (dwa najczęstsze rodzaje VPN) Passthrough. Twój IT Dept. może powiedzieć, jaki rodzaj sieci VPN w firmie jest używany, ale jeśli nie, można włączyć oba. Uwaga: Nie wszystkie routery mają to ustawienie, i to niekoniecznie oznacza VPN nie będzie pracować dla Ciebie, jeśli brakuje. To pocieszające mieć, choć i pozwala wiedzieć, router VPN w obsłudze.
  • Port Forwarding i protokoły : Zapora (w routerze i osobno w zainstalowanych programów firewall) może mieć określone porty i protokoły przekazane otwarte. IPSec VPN musi mieć port UDP 500 (IKE) przekazane, a protokoły 50 (ESP) i 51 (AH) otwarty. Dla PPTP VPN protokół tunelowania Microsoftu, musisz port TCP 1723 przekazany i protokołu IP 47 (GRE) włączona.

Nie martw się, jeśli brzmi to bardzo skomplikowane. Po pierwsze, sprawdź instrukcję routera lub stronie internetowej dokumentacji wszystkiego, co mówi „VPN” i powinieneś znaleźć informacje (z ilustracjami) potrzeba do konkretnego urządzenia. Również Tom Guide to Getting VPN do pracy przez NAT zapór oferuje screeny z tych ustawień za pomocą routera Linksys.

Porozmawiaj ze swoim działem IT

Jeśli wszystko inne zawiedzie, przynajmniej można powiedzieć swoim faceci to ty próbowałeś! Niech wiedzą z obejścia Próbowano, rodzaj skonfigurować masz (typ routera, podłączenie do internetu, systemu operacyjnego, itp), oraz wszelkie otrzymane komunikaty o błędach.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*