Czy używając TORa i VPN jestem w 100% anonimowy w sieci? Logi a VPN

1 ) Logi z aktywności póki co dotyczą tylko „telefonów” komórkowych, a dokładnie to bilingów. W tym momencie, żadne państwo na świecie, nie obliguje ISP do trzymania logów z „aktywności” poza:

-w zeszłym roku weszło prawo w Australii, które miało tamtejsze ISP do tego obligować, lecz robi to takie problemy i stwarza to takie koszty (mają czas do 2017 roku), że nie wiadomo, czy się z tego nie wycofają.
-w tym momencie UK swoim nowym „spy billem” , zaprezentowanym w listopadzie zeszłego roku, chce ISP do tego prawnie zobligować na 12 miesięcy, też stwarza to dużo kontrowersji i może przynieść niewyobrażalne koszty.

2)  UPS, Orange, Plus, Inea i inne takie nie mają takiego obowiązku i tego nie robią, (albo może jak to robią, to na krótki czas, albo w ogóle, wszystko zależy od nich, tego to tak dokładnie nie wiem). Główny problem jest taki, że przechowywanie tego, oczywiście, generowało by niesamowite duże koszty, dlatego póki co państwa się na takie coś nie decydowały (nie mówiąc już o naruszeniu prywatności, ale to akurat nie które państwa nie obchodzi).

Billingi, czyli to, kiedy, z jakiego numeru ,do kogo dzwoniłeś i skąd (coś, do czego też masz dostęp na stronie operatora), a o co była też burza w Polsce ,od wielu lat, że jest za swobodny dostęp do nich, operatorzy mają obowiązek trzymać przez rok, zgadza się.

Dlatego, też w ustawie inwigilacyjnej, było swoiste błędne koło, bo ona wymagała dostęp do danych „internetowych”, których to sami operatorzy nie mają, bo nie mają obowiązku ich przechowywania i ta ustawa tego obowiązku nie nakłada.

I tak, korzystanie z takich aplikacji jak telegram, czy signal, kończy eldorado dla służb państwowych w dostępie do tego, kiedy, z kim rozmawiałeś, oraz kończy też ere łatwego podsłuchiwania rozmów. A to, będzie, prawdopodobnie, następna sprawa po tej dotyczącej odblokowania Iphona .

3 ) Najlepsze na dzień dzisiejszy odnośnie bezpieczeństwa to NordVPN i ExpressVPN , zobaczcie w tabelce

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*