Co to jest VPN ? @2017

Co to jest VPN?

Wirtualne sieci prywatne (VPN) to punkt-punkt połączenia przez sieć prywatnych lub publicznych, takich jak Internet. Klient VPN używa protokołu TCP / IP specjalnego opartych zwanych protokołami tunelowania, aby wirtualny wezwanie do wirtualnego portu na serwerze sieci VPN. W przypadku typowego rozmieszczenia VPN klient inicjuje wirtualny punkt-punkt połączenia z serwerem dostępu zdalnego przez Internet. Serwer dostępu zdalnego odbiera połączenie, uwierzytelnia abonenta i przesyła dane między klientem VPN i sieci prywatnej organizacji.
Aby emulować łącza punkt-punkt, dane są obudowane lub zapakowane, z nagłówkiem. Nagłówek zawiera informacje o routingu, który umożliwia dane przemierzać współdzielony lub publiczną sieć, aby osiągnąć końcowy. Aby emulować prywatną odnośnik, dane przesyłane są szyfrowane poufności. Pakiety, które są przechwytywane na współdzielonych lub publicznych sieci są nie do odczytania bez kluczy szyfrowania. Związek, w którym dane prywatne jest zamknięty i szyfrowana jest znany jako VPN.

Właściwości połączeń VPN

Połączenia VPN korzystające z PPTP, L2TP / IPSec i SSTP mają następujące właściwości:
enkapsulacja

  • Poświadczenie
  • Szyfrowanie danych
  • enkapsulacja

ic195334
Dzięki technologii VPN, prywatne dane jest zawarta w nagłówku, który zawiera informacje o routingu, która pozwala na przechodzenie danych sieci tranzytowej. Przykłady hermetyzacji, zobacz Protokoły tunelowania VPN.

 

Podsumowanie Co to jest VPN ?

 

Aby zapewnić poufność danych, jak przemierza współdzielonych lub publicznych sieci tranzytowej, dane są szyfrowane przez nadawcę i rozszyfrowane przez odbiornik. Proces szyfrowania i deszyfrowania zależą zarówno nadajnika i odbiornika z wykorzystaniem wspólnego klucza szyfrowania.
Przechwycone pakiety wysyłane wzdłuż połączenia VPN w sieci tranzytowej są nieczytelne dla każdego, kto nie ma wspólnego klucza szyfrowania. Długość klucza szyfrowania jest ważnym parametrem bezpieczeństwa. Można użyć techniki obliczeniowe do określenia klucza szyfrowania. Jednak takie techniki wymagają więcej mocy obliczeniowej i czasu obliczeniowego jak klucze szyfrujące się większe. W związku z tym, ważne jest stosowanie się największy możliwy rozmiar kluczy dla zapewnienia poufności danych.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*