Co to jest adres MAC?

Czy pracujesz w biurze sieci przewodowej lub bezprzewodowej jednym, jedno jest wspólne dla obu środowiskach: Potrzeba zarówno oprogramowanie sieciowe i sprzęt (kable, routery, itp) do przesyłania danych z komputera do drugiego, lub z komputera tysięcy z mil do Ciebie.

I w końcu, aby uzyskać dane mają prawo do ciebie, to sprowadza się do adresów.

Więc nic dziwnego, wraz z adresem IP (który jest oprogramowanie sieci), istnieje również adres sprzętowy. Zazwyczaj jest to związane z kluczowym urządzeniem łączącym w komputerze o nazwie karta sieciowa lub NIC. NIC jest w istocie karta obwód komputerowy, który umożliwia podłączenie komputera do sieci.

NIC zamienia dane w sygnał elektryczny, który może być przesłany przez sieć.

Co to jest Mac ?

Każda karta sieciowa ma adres sprzętowy, który jest znany jako Mac, Mediów Access Control. Gdzie adresy IP są związane z protokołem TCP / IP (oprogramowanie sieciowe), adresy MAC są związane ze sprzętem adapterów sieciowych.

Adres MAC jest podana do karty sieciowej, gdy jest on produkowany. Jest przewodowych lub zakodowany na karcie sieciowej komputera (NIC) i jest unikalny dla niego. Coś o nazwie ARP (Address Resolution Protocol) przekłada się adres IP do adresu MAC. ARP jest jak paszport, który pobiera dane z adresu IP poprzez rzeczywiste kawałek sprzętu komputerowego.

Po raz kolejny, to sprzęt i oprogramowanie pracują razem, adresy IP i adresy MAC pracujących razem.

Z tego powodu, adres MAC jest czasami określany jako adres sprzętowy sieci , az spalone w adresie (BIA), lub adres fizyczny . Oto przykład z adresu MAC karty sieciowej Ethernet o wydanie: 00: 0A: 95: 9d: 68: 16 .

Jak już zapewne zauważyliście, adres MAC nie sama czegoś podobnego adresu IP wyglądać (zobacz je tutaj). Adres MAC jest ciągiem zwykle sześć zestawów dwóch cyfr lub znaków, oddzielonych dwukropkami.

Niektórzy znani producenci kart sieciowych lub karty sieciowe są Dell, Belkin, Nortel i Cisco. Tych producentów wszystkim miejsce szczególna sekwencja liczb (nazywany Organizacyjnie Unikalny Identyfikator lub OUI) adres MAC, który identyfikuje je jako producent. OUI jest zazwyczaj tuż przy przedniej części adresu.

Rozważmy na przykład karty sieciowej o adresie MAC „ 00-14-22-01-23-45 ”. OUI do produkcji tego routera to pierwsze trzy octets- „00-14-22”. Oto OUI niektórych innych znanych producentów.

Dell: 00-14-22
Nortel: 00-04-DC
Cisco: 00-40-96
Belkin: 00-30-BD

To wspólne dla większych producentów sprzętu sieciowego, aby mieć więcej niż jeden zestaw OUIs.

Sieci i adresy MAC.

Wszystkie urządzenia w tej samej podsieci mają różne adresy MAC. adresy MAC są bardzo przydatne w diagnozowaniu problemów sieciowych, takich jak problemy z adresami IP.

adresy MAC są przydatne do diagnostyki sieci, bo nigdy nie zmieni, w przeciwieństwie do dynamicznego adresu IP, który może się zmieniać od czasu do czasu. Dla administratora sieci, który sprawia, że ​​adres MAC jest bardziej niezawodny sposób identyfikowania nadawców i odbiorców danych w sieci.

Routery bezprzewodowe i filtrowanie MAC

W sieciach bezprzewodowych, proces zwany filtrowanie MAC jest miarą bezpieczeństwa, aby zapobiec niepożądanemu dostęp do sieci przez hakerów i intruzów. W filtrowanie adresów MAC, router jest skonfigurowany do akceptowania ruchu tylko z określonych adresów MAC. W ten sposób, komputery, których adresy MAC są zatwierdzane będą mogli komunikować się poprzez sieć, nawet jeśli zostały one podane nowego adresu IP przez DHCP.

Tymczasem, haker, który porwany adresu IP sieci zostanie zablokowany, ponieważ ich adres MAC nie będzie na liście zatwierdzonych i zostaną odfiltrowane.

No votes yet.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*