Co jest prywatny adres IP?

Prywatny adres IP to  adres IP  , który jest zarezerwowany dla użytku wewnętrznego za pomocą  routera  lub innego Network Address Translation (NAT) urządzenia, oprócz publiczności.

Prywatne adresy IP są w przeciwieństwie do  publicznych adresów IP , które są publiczne i mogą nie być stosowane w sieci domowej lub służbowej.

Czasami prywatny adres IP jest również określana jako lokalny adres IP .

Co Adresy IP są prywatne?

The Internet Assigned Numbers Authority (IANA) zastrzega następujące bloki adresów IP do wykorzystania jako prywatne adresy IP:

  • 10.0.0.0 do 10.255.255.255
  • 172.16.0.0 do 172.31.255.255
  • 192.168.0.0 do 192.168.255.255

Pierwszy zestaw adresów IP od góry pozwala na ponad 16 milionów adresów, drugi za ponad 1 mln, a ponad 65000 dla ostatniego zakresu.

Kolejny zakres prywatnych adresów IP to 169.254.0.0 do 169.254.255.255 ale jest dla  automatycznego adresowania IP Private  (APIPA) używać tylko.

W 2012 roku przeznaczono 4 mln IANA adresy 100.64.0.0/10 do stosowania w NAT klasy operatorskiej środowiskach.

Dlaczego prywatne adresy IP są wykorzystywane

Zamiast urządzeń wewnątrz sieci domowej lub służbowej każdy przy użyciu publicznego adresu IP, z których istnieje ograniczona podaż, prywatne adresy IP stanowią całkowicie oddzielny zestaw adresów, które nadal pozwalają na dostęp do sieci, ale bez zajmowania miejsca publiczny adres IP ,

Na przykład, rozważmy standardowy router w sieci domowej. Większość routerów w domach i przedsiębiorstwach na całym świecie, prawdopodobnie twój i twój sąsiad, wszystkie mają adres IP 192.168.1.1 i 192.168.1.2, 192.168.1.3 przypisać …

do różnych urządzeń, które łączą się z nim (przez coś o nazwie DHCP ).

Nie ma znaczenia, ile routerów użyj adresu 192.168.1.1, lub ile dziesiątki lub setki urządzeń wewnątrz tego udziału sieci adresy IP z użytkownikami innych sieci, gdyż nie komunikują się ze sobą bezpośrednio .

Zamiast tego urządzenia w sieci wykorzystać router tłumaczyć swoje żądania za pośrednictwem publiczny adres IP, który może komunikować się z innymi publicznych adresów IP i ostatecznie z innymi sieciami lokalnymi.

Wskazówka: Nie wiem, co router lub prywatny adres IP drugiej bramy domyślnej jest? Zobacz Jak mogę znaleźć domyślny adres IP bramy? ,

Sprzętu  wewnątrz określonej sieci, które korzystają prywatny adres IP może komunikować się z wszystkimi innymi urządzeniami w ramach tej sieci , ale będzie wymagało router do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi w sieci, po czym adres IP publiczne będą wykorzystywane do komunikacja.

Oznacza to, że wszystkie urządzenia (laptopy, komputery stacjonarne, telefony, tablety, itp), które są zawarte w sieciach prywatnych na całym świecie mogą korzystać z prywatnego adresu IP, praktycznie bez ograniczeń, których nie można powiedzieć o publicznych adresów IP.

Prywatne adresy IP zapewniają również sposób na urządzeniach, które nie potrzebują kontaktu z Internetem, takich jak serwery plików, drukarek, itp, nadal komunikować się z innymi urządzeniami w sieci bez bezpośredniego zetknięcia publiczności.

Zarezerwowane adresy IP

Inny zestaw adresów IP, które są jeszcze bardziej ograniczone są nazywane  zastrzeżonych  adresów IP.

Są one podobne do prywatnych adresów IP w tym sensie, że nie mogą być one wykorzystywane do komunikacji na większą internecie, ale są jeszcze bardziej restrykcyjne niż to.

Najbardziej znanym Reserved IP 127.0.0.1. Adres ten jest nazywany  adres zwrotny  i służy do testowania zasilacz sieciowy lub zintegrowany procesor. Brak ruchu skierowanego do 127.0.0.1 są przesyłane przez sieć lokalną lub publicznym Internecie.

Technicznie rzecz biorąc, cała gama od 127.0.0.0 do  127.255.255.255 jest zarezerwowany dla celów loopback ale prawie nigdy nie zobaczyć nic poza 127.0.0.1 stosowanych w realnym świecie.

Zakres od 0.0.0.0 do 0.255.255.255 są zarezerwowane, ale w ogóle nic nie robić.

Jeśli jesteś nawet w stanie przypisać urządzeniu adres IP w tym zakresie, to nie będzie działać poprawnie bez względu na to gdzie w sieci został zainstalowany.

Więcej informacji na prywatne adresy IP

Gdy urządzenie jak router jest podłączony, to otrzymuje publiczny adres IP od dostawcy usług internetowych . To urządzenia, które są następnie podłączony do routera, które są podane prywatne adresy IP.

Jak już wspomniano powyżej, prywatne adresy IP nie mogą komunikować się bezpośrednio z publicznym adresem IP. Oznacza to, że jeśli urządzenie, które posiada prywatny adres IP jest podłączony bezpośrednio do Internetu, a tym samym staje się bez routingu, urządzenie nie będzie miał połączenia z siecią, aż adres jest tłumaczony na adres pracy przez NAT lub do wniosków, że to wysyłając są wysyłane przez urządzenia, które posiada ważnego publiczny adres IP.

Cały ruch z Internetu może wchodzić w interakcje z routerem. Dotyczy to wszystkiego, od regularnego ruchu HTTP do rzeczy jak FTP i PROW. Jednakże, ponieważ prywatne adresy IP są ukryte za pomocą routera, router musi znać adres IP, który powinien przekazać informację jeśli chcą coś jak serwer FTP, aby być skonfigurowany w sieci domowej.

Do tego do poprawnej pracy na prywatne adresy IP, port forwarding musi być ustawiony.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Artykuły

Brak grafiki

Definicja VPN dla nieinformatyków ||

Styczeń 5, 2017 admin 0

Po pierwsze : VPNy z założenia mają pomóc Ci chronić twoją prywatność poprzez szyfrowanie ruchu i przypisanie „fałszywego” IP. Wówczas providerzy mają utrudnioną analizę Twojego […]

Vpn jak używać ?

Listopad 17, 2016 admin 2

Jak używać VPN : VPN jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku korzystania z sieci publicznej (powszechnie dostępne i niezabezpieczone gorąco spot’ów łączy kafejek internetowych i […]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*